صافکاری و نقاشی خودرو

بدون شک هر فردی که خودرو دارد باید با موضوع صافکاری و نقاشی خودرو آشنایی داشته باشد، چرا که این امر دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و برخی از افراد شاید با صافکاری و نقاشی خودرو مواجه شوند. یکی از نکاتی که در مورد صافکاری خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که، در مورد ویژگی های فردی که صافکاری و نقاشی خودرو شما را انجام می دهد اطلاعات لازم را به دست آورید. در واقع یک صافکار خوب به خوبی با روش های صافکاری خودرو و نقاشی آن آشنایی دارد، به همین دلیل به بهترین نحو ممکن عملکرد خود را انجام می دهد. برای آشنایی بیشتر شما در ادامه برخی از ویژگی های بسیار مهم فردی که صافکاری و نقاشی خودرو را انجام می دهد معرفی خواهیم کرد.

ویژگی های فردی که صافکاری و نقاشی خودرو را انجام می دهد :

همانطوری که می دانید هر فردی در هر زمینه ای که فعالیت می کند، باید با ویژگی ها و نکاتی که در زمینه فعالیت او وجود دارد آشنایی داشته باشد. بر همین اساس فردی که صافکاری و نقاشی خودرو هم انجام می دهد دارای ویژگی هایی می باشد که آنها عبارت هستند از :

1. یک صافکار خوب سعی می کند تعمیر خودرو را بدون اینکه خودرو را رنگ کند انجام دهد و ضرر کمی را به قیمت خودرو وارد نماید، چرا که اگر خودرو رنگ شود امکان دارد قیمت آن بسیار پایین تر آید.
2. فرد صافکار سعی می کند هیچ یک از قطعاتی که در خودرو وجود دارد را تعویض ننماید و با صافکاری و نقاشی خودرو مشکلاتی که در خودرو به وجود آمده است را حل کند.
3. ضخامت بتونه ای که در خودرو به کار می رود بسیار باید نازک باشد تا زمانی که نور خورشید به صورت مستقیم بر آن می تابد موجب ترک خوردن آن نگردد.
4. یکی از مهمترین ویژگی هایی که ی فرد صافکار باید در صافکاری و نقاشی خودرو داشته باشد، این است که نتیجه کار او بسیار عالی و بی نقص گردد. در واقع باید رنگ کردن او به گونه ای باشد که مرزی بین قسمت های رنگ شده و رنگ نشده نتوانید مشاهده کنید. شفافیت و براقی که در رنگ وجود دارد باید دقیقا مانند رنگ خودرو باشد.
5. هزینه کار که بسیار اهمیت دارد را باید صافکار در ابتدا برای مشتری بیان کند و این موضوع بسیار مهم می باشد، چرا که باید مشتری به خوبی بدانید آیا می تواند هزینه آن را پرداخت کند و یا نمی تواند. همچنین باید بدانید که مدت زمان هم هرچه کمتر باشد بهتر است، چرا که در این صورت شما خودروی خود را زودتر تحویل می گیرید.

برخی از اصطلاحات صافکاری و نقاشی خودرو :

همانطوری که می دانید هر علم مکانیک اصلاحات خاص خودش را دارد که در صافکاری و نقاشی خودرو هم برخی اصطلاحات خاص و ویژه ای وجود دارد که آنها عبارت می باشد از :

1. شاسی کشی :

این عملیات از جمله اقداماتی می باشد که برای بازگشت شاسی خودرو به مکان اولیه آن انجام می دهند. این عملیات به طور معمول با جک و یا جرثقیل انجام می شود، در واقع باید بدانید این عملیات در صورتی انجام می شود که تصادف بسیار شدید بوده باشد تا به وسیله آن ستون های اصلی را که در بدنه وجود دارد را جابجا کنند.

2. دستگاه مکش :

یکی دیگر از اصلاحاتی که در صافکاری و نقاشی خودرو از آن استفاده می شود دستگاه مکش است که در این روش قسمت تو رفته خودرو را به وسیله دستگاه بیرون می کشند. این دستگاه بیشتر برای خودروهایی مورد اتسفاده است که طراحی آنها منحنی شکل می باشد، به عنوان مثال بیشتر برای خودروهایی مانند 206 این دستگاه را مورد استفاده قرار می دهند.

3. پولیش خودرو :

رنگی که روی بدنه خودرو وجود دارد در واقع از 8 تا 10 لایه رنگ تشکیل شده است که آنها روی هم قرار گرفته اند. عملکرد مهمی که به وسیله پولیش انجام می شود این است که یک لایه از رنگ را بر میدارد تا رنگ خودرو براق تر شود. پولیش خودرو باید به وسیله فردی که در زمینه صافکاری و نقاشی خودرو اطلاعات زیادی دارد انجام شود، چرا که اگر در این روش دقت لازم وجود نداشته باشد امکان دارد که به رنگ بدنه آسیب جدی وارد شود.

4. رنگ کوره ای :

رنگ کوره ای بیشتر به وسیله کارخانه های خودرو انجام می شود، اما برخی از افرادی که در زمینه صافکاری و نقاشی خودرو تخصص زیادی دارند هم با استفاده از روش های متنوع این رنگ را بر روی خودرو انجام می دهند، البته باید بدانید که رنگ کوره ای اصل تنها در کارخانه تولید خودرو انجام می شود. یکی از مهمترین ویژگی هایی که در رنگ کوره ای وجود دارد این است که اگر با تینر در تماس باشد حل نمی شود.

یک نظر اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

همین حالا تماس بگیرید